הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים – עולם ומלואו

הדברת טרמיטים היא אולי אחת ההדברות החשובות ביותר הקיימות בעולם ההדברה, אך נראה כי רבים אינם מודעים כלל לקיומם של החרקים הקטנטנים. חוסר המודעות לקיומם אינו מוריד מהנזק אותו הם עלולים לגרום או מהיכולות המפתיעות שלהם. למרות שרובנו לא אוהבים במיוחד חרקים, כל שנשאר לעשות הוא ללמוד עליהם כדי לדעת בדיוק מול איזו בעיה אתם ניצבים, ומהן הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתה גם לפני שמזמינים הדברת טרמיטים.

הדברת טרמיטים – מידע כללי

תזונה

טרמיטים ניזונים ממוצרי עץ או פסולת עץ מכל סוג שהוא. משקופים, דלתות, אדן החלון וכל דבר שעושי מעץ עשוי להיות המטרה לארוחה הבאה. כדי שלא תאלצו לקנות מחדש את כל ריהוט העץ שלכם, הזמינו הדברת טרמיטים בהקדם האפשרי.

יכולות הליכה

הדברת טרמיטים צריך לבצע בקן עצמו, כדי להפוך את ההדברה ליעילה בצורה מקסימאלית. הבעיה הגדולה עם הטרמיטים היא יכולת ההליכה שלהם. הם מסוגלים ללכת קילומטרים רבים בשביל אוכל וארוחות, כך שמציאת הקן עלולה להיות משימה מסובכת בפני עצמה אפילו לפני שמתחילים בתהליך ההדברה עצמו.

העברת מסרים

הטרמיטים מעבירים בינם לבין עצמם מסרים בשתי דרכים שונות ומגוונות. כאשר הטרמיטים מעוניינים לסמן לשאר חברי הקן היכן נמצא מאגר גדול של אוכל הם מקישים על עץ ומסבירים את כוונותיהם. אך מה יעשו הטרמיטים שאינם נמצאים ליד עץ או בסביבת מעביר המסרים? הדרך השנייה של העברת המסרים נועדה בדיוק למקרים אלו. במצב זה משאירים אחריהם הטרמיטים שובל ארוך של פרומונים, אשר מסמנים לשאר הטרמיטים לאן להגיע על פי חוש הריח בלבד.

מעמדות בקן

הדברת טרמיטים אשר תקטול רק את הטרמיטים הפועלים המסתובבים אצלכם בבית תהיה לא יעילה בלשון המעטה. היא לא תשפיע על מצב הטרמיטים אצלכם בבית כלל וחשוב להבין למה. בקן טרמיטים רגיל ישנם שלושה מעמדות. טרמיט פועל, טרמיט לוחם וטרמיט מלכה. המלכה אחראית על חלוקת ההוראות בקן והתרבותו. ללא המלכה הקן פשוט יגווע לאטו וימות. מסיבה זו, בעת ביצוע הדברת טרמיטים יש לחפש את המלכה ולהתמקד בה.